Zakłady na Polaków na EURO – Co obstawić?

Polska nie należy co prawda do faworytów Euro 2020, ale w samej grupie ma całkiem duże szanse. Każdy mecz będzie ważnym meczem o awans. Polacy zmierzą się ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. W którym z tych meczów nasi reprezentanci będą faworytem? Sprawdź kursy bukmacherskie na EURO 2020 i dowiedz się jak szansę ocenia bukmacher.

Polska – Słowacja 

Trzeba przyznać, że Słowacja nie ma już tak dobrej drużyny jak przed laty. Opierała się wtedy na tak świetnych zawodnikach jak Hamsik czy Skrtel. Obecnie nasi południowi sąsiedzi niespecjalnie mają czym straszyć. Dla Polski będzie to bardzo ważny mecz otwarcia. Jeżeli nasza drużyna chce zapewnić sobie komfort w grupie to musi wygrać. Dobry kurs w granicach 1.80 wydaje się niezłą okazją. Jeżeli jest w grupie mecz, w którym jesteśmy faworytem to bez wątpienia jest to spotkanie ze Słowacją.

Polska – Hiszpania 

Hiszpania wydaje się jednym z głównych faworytów do wygrania trofeum. Drużyna opiera się na graczach światowego formatu i mogłaby równie dobrze na Euro wysłać dwie kadry. Jedyna pozycja, w której Polska wydaje się mieć przewagę jest środek ataku. Zanim jednak piłka dojdzie do Roberta Lewandowskiego – pomoc Hiszpanów nie pozwoli nam na jakiekolwiek ataki. Jedyną szansą dla Polaków wydają się stałe fragmenty gry i kontrataki. W takim wypadku jest szansa na wywiezienie remisu. Rozsądek jednak nakazuje postawić na Hiszpanów, którzy mają niezły kurs 1.48.

Polska – Szwecja  

Mecz ze Szwecją może być meczem „o być albo nie być” na Euro. Po prawdopodobnym zwycięstwie ze Słowacją i przegranej z Hiszpanią – Polska ze Szwecją będą miały tyle samo punktów. Jest szansa, że będzie to mecz o bezpośredni awans z drugiego miejsca. Wydawało się, że mecz będzie pojedynkiem dwóch wielkich napastników. ZlatanIbrahimović miał zmierzyć się z Lewandowskim. Ku zdziwieniu Szwedów ten pierwszy nie otrzymał jednak powołania.

Kadra Szwecja opiera się na weteranach typu Sebastian Larsson czy Andreas Granqvist. Wydaje się, że najlepsze lata mają już za sobą. Polska wydaje się drużyną nieznacznie lepszą. Zadecydować może jednak doświadczenie Szwedów. Najbardziej prawdopodobny jest remis, z lekką podpórką na Polaków. Faworytem bukmacherów jest natomiast Szwecja z kursem 2.55.

Ewentualna faza pucharowa

Awans z grupy nie powinien być szczególnie trudny. Z grupy wychodzą przy dobrym układzie aż 3 drużyny. Problem zaczyna się jednak wtedy z drabinką. Przy prawdopodobnym awansie z drugiego miejsca Polska zmierzy się z Anglią lub Chorwacją. W żadnym z tych meczów Polska nie będzie faworytem. Polacy mogą liczyć na ewentualną niespodziankę w postaci awansu Czechów lub Szkocji. Wtedy możemy pokusić się nawet o ćwierćfinał.

Nie ma co specjalnie co liczyć na awans powyżej ćwierćfinału. Kurs na to, że Polska będzie grała w półfinale wynosi 9.00. Z kolei w finale aż 25.00. Bukmacherzy oceniają nasze szanse niżej niż Rosji, Ukrainy czy Danii. Do odważnych jednak świat należy. Przy dobrej formie Polska jest w stanie zagrozić najlepszym, jak w przypadku Euro 2016. Poza tym ma w swoich szeregach najlepszego strzelca Europy. Awans z grupy przy takim potencjale kadry to wręcz konieczność.

Close