Bukmacherka dla początkujących – jak zacząć?

Sport od zawsze dostarczał emocji, nie tylko zawodnikom, ale także kibicom. Są też tacy, którzy potrzebują dodatkowych bodźców i adrenaliny, dlatego też decydują się na rozpoczęcie przygody z bukmacherką. Kiedy w grę wchodzą realne pieniądze, oczekiwanie na rezultaty meczów, stają się jeszcze bardziej emocjonalne. Jednak od czego zacząć przygodę z bukmacherka?.

Jak zacząć grać?

Po pierwsze, musimy spełnić jeden, podstawowy warunek- należy mieć ukończone 18 lat. Od tego wieku, możemy legalnie rozpocząć obstawianie meczów. Jeśli wybieramy tradycyjną metodę, czyli obstawianie w stacjonarnym punkcie, wystarczy się do niego udać i zakupić kupon. Jeśli decydujemy się jednak, obstawiać mecze online, musimy znaleźć odpowiednią stronę, np. Betfan, następnie założyć konto, przekazać środki do wirtualnego portfela i wybrać zakład. Pamiętajmy, że decydując się na bukmacherkę online, mamy do niej dostęp o każdej porze dnia i nocy, nie ogranicza nas więc czas.

Co obstawiać?

Najprościej skupić się na tej dziedzinie sportu, o której mamy największe pojęcie i dużą wiedzę. Nie ma sensu obstawiać na siłę piłki nożnej, tylko dlatego, że jest to popularne, skoro nie mamy o niej zielonego pojęcia. Zaczynając, powinniśmy być pewni, co obstawiamy i dlaczego to robimy. Odpowiednia wiedza stanowi klucz do sukcesu. Dobrze jest także być na bieżąco, ze wszystkimi nowinkami, transferami i wynikamy danej drużyny, a także stałe analizie poddawać kolejne kolejki meczów, z jej udziałem. Nie porywajmy się na chaotyczne obstawianie drużyn, czy meczów, o których mało wiemy. Licząc na odrobinę szczęścia, możemy więcej stracić niż zyskać. Skupmy się także, na popularnych rodzajach zakładów, gra w nie najwięcej osób, gdyż szanse na wygrane są największe. Możemy zaliczyć do nich:

  • kursy meczowe- gdzie obstawiamy kto będzie zwycięzcą, a kto pokonanym.
  • bez remisu
  • czerwone i żółte kartki- obstawiamy ile kartek zobaczymy w danym meczu.
  • wynik- obstawiamy, jak najbardziej precyzyjnie wynik końcowy meczu.
  • handikap- czyli ilość punktów, jakie może otrzymać strona słabsza w meczu
  • wynik do przerwy- obstawiamy jaki może być wynik do pierwszej, a także kolejnej, przerwy meczowej.

Często wybieraną opcją jest także gra va banque. Jednak nie jest to odpowiednia metoda, jeśli dopiero zaczynamy przygodę z bukmacherką. Do każdego zakładu, powinniśmy podchodzić z rozsądkiem, a także powinniśmy być świadomi kapitału pieniężnego, jakim dysponujemy. Pamiętajmy też, że kto pyta, nie błądzi. Warto udzielać się na forum dla graczy, a także pytać o porady, tych bardziej doświadczonych. Dzięki temu, możemy poznać ich metody, na skuteczne obstawianie. Warto też, prowadzić historię własnych zakładów, rozpisać porażki i zwycięstwa, a także wyciągnąć odpowiednie wnioski. Jak wiadomo, najlepiej uczyć się na własnych błędach. Zakłady bukmacherskie to prawie nieustanna nauka i analiza. Bądźmy więc wytrwali i systematyczni, a także skupieni na tym, w czym dysponujemy największą wiedzą. Rezultaty być może nie pojawią się od razu, jednak nie ma się co zniechęcać.