Ekstraklasa gdzie oglądać ?

Mecze Ekstraklasy jeszcze nie dawno były dostępne do oglądania na żywo. Obecna sytuacja na rynku pozwala oglądać mecze ulubionych Polskich drużyn piłki nożnej za pośrednictwem serwisów internetowych. Mecze polskiej ligi piłki nożnej są dużo bardziej popularne od innych lig rozgrywanych w Polsce. Dlatego właśnie istnieje szeroki wybór platform do oglądania na żywo meczów najpopularniejszych polskich drużyn. Prócz telewizji istnieją specjalne portale umożliwiające oglądanie legalnie meczów ekstraklasy. Są one dostępne na płatnych serwisach streamingowych oraz na darmowych.

Gdzie można znaleźć transmisje 

Jeżeli mamy zamiar oglądać transmisje z meczów ekstraklasy za pośrednictwem tradycyjnej telewizji to do wyboru mamy kilka stacji. Dostępne są na kanałach darmowych oraz tych ukrytych za pakietem opłaty. Najciekawsze mecze w sezonie pomiędzy popularnymi drużynami są dostępne często na kanałach podstawowych Telewizji Polskiej (TVP1 I TVP2). Normalne transmisje meczów każdej kolejki są puszczanie na kanałach sportowych Canal+. Oprócz nich mecze ekstraklasy można śledzić na TVP sport i nSport.

Jeżeli planujemy śledzić rozgrywki polskich drużyn za pomocą witryn internetowych, to na platformie Sport.tvp.pl dostępny jest jeden mecz co kolejkę. Na kanałach Player.pl oraz Canal+ online udostępniane są natomiast wszystkie mecze rozgrywane w ramach rozgrywek ekstraklasy. Dzieje się tak z powodu tego, że Canal+ ma prawa do transmisji wszystkich meczów, a telewizja publiczna jedynie do jednego na kolejkę.

Ile kosztuje oglądanie Ekstraklasy w TV

Oglądanie transmisji telewizyjnych z meczów polskiej ligi, nie jest łatwe i aby śledzić wszystkie mecze, będziemy zmuszeni ponieść koszty abonamentu. Kanał ogólnodostępny, jakim jest TVP Sport, transmituje jedynie jeden mecz z kolejki. Aby obejrzeć mecze za pomocą tego kanału, wystarczy jedynie posiadać telewizor podłączony za pomocą anteny do telewizji. Transmisje są mocno ograniczone, jednak całkowicie darmowe. By śledzić wszystkie mecze, jakie rozgrywane są w jednej kolejce, trzeba posiadać pakiet premium z kanałami Canal+. Cena takiego pakietu wacha się w zależności od operatora pomiędzy 50, a 60 złotych.

Transmisje w Internecie

Dostęp do wszystkich meczów rozgrywanych przez polskie drużyny piłkarskie możemy uzyskać za pomocą serwisów takich jak Canal+ online oraz Player.pl. Są to jednak serwisy płatne. I tak za pakiet w zależności od jego zawartości zapłacimy między 45, a 60 zł. Warto również pamiętać, że pierwszy miesiąc subskrypcji  dostępny jest nieco taniej. Wykupienie tych pakietów pozwala nam śledzić rozgrywki nie tylko na ekranach komputerów.  Serwisy te posiadają również aplikacje mobile oraz aplikacje Smart TV. Dzięki temu można obserwować rozgrywki w każdym miejscu i momencie.

Na kanale internetowym TVP można online oglądnąć podobnie jak w telewizji jedynie jeden mecz z kolejki. Odbywa się to za pośrednictwem strony Sport.tvp.pl oraz aplikacji TVP Sport. Aplikacja jest dostępna na telefonach mobilnych oraz telewizorach z funkcją smart TV.