Kariera Janusza Bucholca w Stomilu Olsztyn

Mecz z Miedzią Legnica w 31 kolejce Fortuna 1 liga był 300 spotkaniem Janusza Bucholca w barwach Stomilu Olsztyn. Wychowanek klubu, kapitan, ikona. Wrócił do klubu w 2010 roku, w którym występuje do dziś z małą przerwą, gdzie był zawodnikiem Wigier Suwałki w sezonie 2016/17. Jak od tamtej pory przebiegała kariera Janusza Bucholca w barwach ‘’Dumy Warmii’’?

Janusz Bucholc urodził się 18 czerwca 1985 roku w Olsztynie. Gra na pozycji obrońcy. Po ukończeniu wieku juniora przeniósł się do stolicy, a konkretnie przez dwa sezony był zawodnikiem rezerw Polonii Warszawa. Następnie był zawodnikiem takich klubów jak: Ruch Wysokie Mazowieckie, Kotwica Kołobrzeg, Lech Poznań, Wigry Suwałki oraz z przerwą na występy na Litwie w klubie z Wilna, gdzie zaliczył tylko kilka występów. Po czym wrócił do rodzinnego miasta, do klubu, w którym się wychował, lecz pod inną nazwą – OKS 1945 Olsztyn.  

I tak to się zaczęło…

Klub powrócił do swojej macierzystej nazwy – Stomil Olsztyn w 2012 roku, a Janusz Bucholc występuje w nim do dziś, a w lutym przedłużył umowę z klubem, która będzie obowiązywała do zakończenia sezonu 2020/21. Obecny sezon jest jego dziesiątym w karierze w barwach Dumy Warmii. Jest to piękny jubileusz dla Niego, który zbiegł się z obchodem 75-lecia istnienia Stomilu Olsztyn.

Legenda klubu

Jest legendą klubu, ważnym zawodnikiem zespołu, który nie tylko pomaga na boisku, ale jest odpowiedzialny za budowanie relacji i atmosfery w zespole. Zważywszy na to, że wiele w klubie już przeszedł, wszyscy darzą go szacunkiem i wypowiadają się w samych superlatywach o jego osobie.

Brak wynagrodzeń, złe zarządzanie klubem. Częścią tego wszystkiego w klubie był Janusz Bucholc. W 2016 roku po 6 latach występów w Olsztynie w związku z trudną sytuacją finansową klubu, postanowił nie przedłużać kontraktu ze Stomilem i skorzystać z oferty rocznego kontraktu z Wigrami Suwałki. Po powrocie do Dumy Warmii, zawodnik nieprzerwanie występuje do dziś. Chodź w klubie się nie przelewało, groziło nawet wycofaniem z rozgrywek, to po przejęciu klubu przez Michała Brańskiego, klub powoli finansowo jak i organizacyjnie staje na nogi, a Janusz Bucholc jest jego częścią i podstawowym zawodnikiem zespołu prowadzonego przez Adama Majewskiego.

Obecny sezon

W obecnym sezonie zawodnik rozegrał w barwach Stomilu Olsztyn 32 spotkania w Fortuna 1 liga i ma na koncie jedną żółtą kartkę. Januszowi Bucholcowi należy życzyć przede wszystkim zdrowia i liczyć, że sezon 20/21 nie będzie jego ostatnim w barwach biało – niebieskich!