Stomil Olsztyn, a przyszły sezon

Mimo dobiegających końca rozgrywek ligowych, zarządcy Stomilu Olsztyn zapewne myślą już nad dokonaniem kilku transferów, w celu wzmocnienia składu swojej drużyny. Według wstępnych obliczeń można liczyć na dużą liczbę osób zainteresowanych zgłaszaniem się do rozgrywek.

Przedłużenia kontraktów

Całkiem niedawno kontrakty ze Stomilem przedłużyli: Grzegorz Lech, Piotr Skiba oraz Janusz Bucholc. Niestety wcześniej wymieniona trójka piłkarzy nie będzie podporą dla swojej drużyny, biorąc pod uwagę m.in. zmianę Piotra Skiby na bramce, czy kłopoty ze zdrowiem Grzegorza Lecha. To właśnie z nimi umowy na kolejny sezon zostały przedłużone najwcześniej, ponieważ Stomil zamierza uniknąć ponownego niepowodzenia wizerunkowego.

Oczekiwane zmiany w ofensywie

Oceniając grę dotychczasowych zawodników ofensywnych pojawiają się pewne wątpliwości, dotyczące skuteczności ich gry. W kolejnym sezonie z przodu będą grać: Sebastian Jarosz, Hubert Szramka, Sam van Huffel, Koki Hinokio oraz Maciej Serbintowicz. Z kolei nowymi zawodnikami będą: Ņikita Kovaļonoks oraz Skënder Loshi. Najprawdopodobniej na bramce stanie Vjačeslavs Kudrjavcevs. Niewykluczone jest jednak, że Duma Warmii podpisze kontrakt z kolejnym bramkarzem.

Wąskie pole manewru w defensywie

W formacjach defensywnych pozostaną: Jakub Mosakowski, Jakub Tecław, Wiktor Biedrzycki, Serafin Szota (tylko do grudnia), Jakub Staszak oraz Jurich Carolina. Oceniając grę zawodników defensywnych nie ma powodu do obaw, jednak mimo tego pole manewru jest nadal zbyt wąskie.

Wojciech Hajda najprawdopodobniej wróci do Górnika Zabrze. Mimo otrzymania kontraktu do końca tego sezonu, z klubu odejdzie prawdopodobnie również Mateusz Gancarczyk. Michał Leszczyński także będzie musiał szukać nowego zespołu, ponieważ Stomil przedłużył umowę z Piotrem Skibą oraz planuje obsadzenie bramki przez Kudrjavcevsa. Rezerwowy bramkarz podpadł niedawno prezesowi klubu – Wojciechowi Kowalewskiemu, po czym ten nie zabrał go do Niecieczy, mimo wolnego miejsca na ławce rezerwowych. Lukáš Kubáň to zawodnik, którego potencjał jest nieco marnowany, ponieważ zarówno u siebie, jak i na wyjazdach pozostaje na rezerwie. Odejście Artura Siemaszko wymaga jedynie oficjalnego potwierdzenia.

Odejścia z zespołu

Nie wiadomo jak potoczą się losy trzech pozostałych zawodników. Rafał Remisz został kontuzjowany. Do gry ma wrócić na przełomie września i października. Niestety ciągle nie przedłużył umowy z klubem. Mateuszowi Bondarenko wypożyczonemu z Legii Warszawa spadły notowania po kontuzjowaniu przez niego van Huffela na treningu. Z kolei Szymon Sobczak stoi przed podjęciem decyzji, w którym klubie będzie chciał grać. Może pozostać w Stomilu, jednak na chwilę obecną nie jest to pewne. Stomil Olsztyn zamierza walczyć o wejście do Ekstraklasy. Mamy tylko nadzieję, że letnie okienko będzie przeciwieństwem zimowego.

Kariera Wiktora Biedrzyckiego

Wiktor Biedrzycki – urodzony 31 lipca 1997 roku w Olsztynie; zawodnik Stomil Olsztyn. Jako pierwszy jego klub należy uznać Naki Olsztyn (juniorzy). Natomiast w z sezonie 2009/10 (w): grał w OKS 1945 Olsztyn (juniorzy). Jego debiutem w Dumie Warmii był mecz o Puchar Polski – 22.07.2016 roku, gdzie grał przeciwko ROW Rybnik, z którym Stomil Olsztyn wygrał 3:1. W swoim obecnym zespole jest pomocnikiem.