Stomil Olsztyn w sezonie 2021/2022.

Stomil Olsztyn najbardziej zasłużony piłkarsko zespół Warmii i Mazur, który grywał w przeszłości w Ekstraklasie. Pierwszy sezon absolutnego wtedy beniaminka miał miejsce w edycji 1994/1995, przez kolejne lata udawało się utrzymywać w elicie aż do sezonu 2001/2002, kiedy to słaby wówczas kadrowo klub spadł z najwyższej klasy rozgrywkowej. Sezon 2002/2003 okazał się ciosem dla olsztyńskich fanów gdyż po jego zakończeniu rozwiązano zespół piłkarski. Dziś po wielu perturbacjach klub znowu gra ze zmiennym skutkiem na zapleczu polskiej PKO BP Ekstraklasy. 

Transfery Stomilu Olsztyn przed sezonem 2021/2022? 

Stomil Olsztyn solidnie się wzmocnił pozyskując m.in. Patryka Mikitę, który swego czasu grywał w ataku stołecznej Legii. Jak na warunki I Ligi pozyskanie młodzieżowca jest potężnym wzmocnieniem. Wzmocnieniem było również wypożyczenie z poznańskiego Lecha, bramkarza Krzysztofa Bakowskiego. Dużo dobrego do zespołu wprowadził Łukasz Moneta, pozyskany z GKS Tychy. Ubytkiem dla zespołu była strata Japończyka Koki Hinokio na rzecz KGHM Zagłębie Lubin, na warunki Fortuny 1 Ligi pomocnik z Kraju Kwitnącej Wiśni uchodził za gwiazdę. Należało również załatać luki po utracie reprezentanta Curacao, Juricha Caroliny. Jak na warunki ligi, Duma Warmii ma sporo jakości w składzie m.in. Japończyka Shuna Shibatę, wychowanka Nagoy Grampus, czołowego klubu J1League mającego za sobą występy w niższych ligach niemieckich oraz na Łotwie. Uznanymi zawodnikami są gracze z DR Konga, mianowicie Fundambu i Bianga. 

Atmosfera w zespole 

W rozwój klubu ze stolicy Warmii i Mazur swoje pieniądze lokuje Michał Brański, rzutki manager, który dorobił się znacznej fortuny przed ukończeniem 40. roku życia. Zespół szuka swojej tożsamości, co raz udaje się lepiej a raz gorzej np. kiedy zwolnieni zostali przy pomocy SMS-a prezes oraz dyrektor sportowy, Sylwester Czereszewski i Wojciech Kowalewski. Popularny 'Czereś’ zwany też 'Pelem z Klewek’ jest ikoną klubu, najlepszym zawodnikiem w historii Stomilu. 

Sytuacja w Fortuna 1 Lidze oraz w Pucharze Polski w sezonie 2021/2022? 

Stomil Olsztyn gra na miarę swych możliwości, portal Transfermarkt.pl wycenił skład kadry i wartość zespołu odpowiada pozycji w tabeli. Zespół walczy o utrzymanie o które zapewne będzie bił się do ostatniej kolejki. W porównaniu z ligowymi konkurentami zajmującymi miejsca poniżej lokaty Dumy Warmii, czyli GKS Jastrzębie i Górnikiem Polkowice, Stomil regularnie zwycięża tyle, że częściej też przegrywa spotkania. Brakuje boiskowego cwaniactwa, jak podczas meczu u siebie ze Skrą Częstochowa, gdzie remis był realny a nawet byłby sprawiedliwszym wynikiem niż porażka. W pucharze Polski po zwycięstwie nad Sandecją, przyszła porażka z Koroną Kielce. 

Co czeka klub, jaki terminarz? 

Kolejne spotkanie, Stomil zagra przeciwko Arce Gdynia 5 XII 2021r. w Gdyni. Arkowcy przystąpią do spotkania podbudowani awansem do 1/4 finału pucharu Polski, w 1/8 ograli faworyzowane KGHM Zagłębie. Kolejny mecz w ramach Fortuny I Ligi 26 II 2022r. przeciwko Koronie Kielce. Warto by było wygrać spotkanie w Gdyni, by nie stracić kontaktu punktowego z Puszczą Niepołomice i ze względnym optymizmem udać się na przerwę zimową.